Korwin ma rację – Unię Europejską należy rozp**przyć.

Korwin ma rację – Unię Europejską należy rozp**przyć. Zgadzam się z panem Korwinem-Mikke w tym wypadku w 100%. Wyjaśnię dlaczego.

Jeden z nas

Tak nazywa się zarejestrowana w Brukseli 11 maja 2012 roku Europejska Inicjatywa Obywatelska, która ma na celu zwiększenie ochrony życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej UE.  Celem jakie przyświecają tej inicjatywie to ujednolicenie regulacji Unii Europejskiej, poprzez zakazanie i zakończenie finansowania działań wiążących się z niszczeniem ludzkich embrionów oraz prowadzeniem badań i eksperymentów na embrionalnych komórkach macierzystych.

Legalna droga – podpisy.

Do 1 listopada roku 2013 zbierane były, między innymi poprzez internet głosy poparcia dla tej inicjatywy. W sumie zebrano 2 miliony podpisów!

Cytat: „…obywatele Unii w liczbie nie mniejszej niż milion, mający obywatelstwo co najmniej jednej czwartej państw członkowskich, mogą podjąć inicjatywę zwrócenia się do Komisji Europejskiej, by w ramach jej uprawnień przedłożyć prawodawcy Unii wniosek o przyjęcie aktu prawnego, którego wymaga stosowanie traktatów („europejska inicjatywa obywatelskaˮ). Przed przystąpieniem do gromadzenia wśród sygnatariuszy wymaganej liczby deklaracji poparcia, organizatorzy europejskiej inicjatywy obywatelskiej mają obowiązek zarejestrować ją w Komisji, która w szczególności bada jej przedmiot i cele.”

Gdzie jesteś demokracjo?

Jak podaje na stronie jedenznas.pl prezes Fundacji Jeden z Nas – Jakub Bałtroszewicz: „Dziś wiemy również, że głos rekordowej liczby 2 milionów obywateli jest dla obecnych instytucji unijnych wyłącznie opinią, a mechanizm Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej wyłącznie marketingiem politycznym przykrywającym faktyczny monopol Komisji Europejskiej na tworzenie unijnego prawa…”

Traktat lizboński przewiduje coś takiego jak „demokracja uczestnicząca”? Podobno…

Okazuje się, że większość inicjatyw społecznych oznacza wywalanie głosów obywateli do kosza. Czas na zmiany Unio – albo cię nie będzie…

I jak tu nie zostać monarchistą?

PS

Strona internetowa fundacji :

Fundacja Jeden z Nas

 

 

A co ty o tym myślisz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.