Nieśmiało proszę o rozważenie pewnej opcji…

Nieśmiało proszę o rozważenie pewnej opcji…

Co byście powiedzieli na dorzucenie się swoim 1% podatku do mojego nowego wózka inwalidzkiego?
Jeżeli zerkniecie na wpis o wózkach Potrzebuję nowy wóz przekonacie się jaka to „przyjemność”. Nasze kochane państwo szuka oszczędności tam gdzie nie powinno. Przez to dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego z roku na rok jest coraz mniejsze.
W tej chwili poruszam się używanym wózkiem kupionym z drugiej ręki. Zaczyna się rozsypywać i to mnie przeraża…
Ten wózek musi zastąpić nogi – które niestety nie mogą mnie nosić. W przypadku nóg sprawa jest jasna – jeśli „działają” – wystarczą buty. Wiadomo – dobre te co wygodne i drogie – ale ostatecznie można chodzić w tych tańszych. Ostatecznie jak się rozsypią można kupić kolejne. Nie jest to zbyt pocieszające – dlatego lepiej kupić lepsze obuwie, które pozwoli dojść dalej – albo przynajmniej wygodniej, bez odcisków…
Podobnie jest z dobrym wózkiem – jest wytrzymały – ale przede wszystkim lekki – co przy codziennym użytkowamniu ma kluczowe znaczenie. Wygoda i dopasowanie do indywidualnych cech niepełnosprawnego ciała też jest bardzo ważne – w końcu siedzi się dziennie na takim sprzęcie po kilkanaście godzin na dobę. Dlatego moja prośba do Was – moich czytelników.
 

Zbieranie środków odbywa się całkowicie legalnie – z pomocą Fundacji Tacy Sami www.tacysami.org.pl/

Mój skromny plakat

Nieśmiało proszę o rozważenie - 1% podatku
1% na wózek

A co ty o tym myślisz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.