Pamiętaj, nie „puści” cię nikt

Pamiętaj, nie „puści” cię nikt – dokładnie mówiąc Radiowa Trójka (kiedyś moja ulubiona stacja) zdjęła z anteny tę oto piosenkę…

Ten muzyk swoją twórczością – w warstwie muzycznej – jakoś w moje serce nie trafia ale…
Tekst tego kawałka jest bardzo autentyczny i wywołujący gorzkie refleksje. Mimo 26 lat odkąd komuna „upadła” w naszym kraju jest tylko gorzej. I nie zmieni tego żadne zaklinanie rzeczywistości przez figurantów w postaci Andrzeja Dudy czy Beaty Szydło.
Polityka serwilizmu wobec USA i wiernopoddańczego czołgania się przed finansjerą światową rekrutującą się głównie spośród narodu podobno wybranego zniszczyła naszą gospodarkę stawiając nasz kraj na równi z krajami trzeciego świata.
Nie trzeba szukać daleko – pierwsze co się nasuwa to kwota wolna od podatku – w Polsce jest to 3 091 zł gdy w Grecji jest ona czterokrotnie wyższa. W Hiszpanii np. 24 razy większa. Zresztą zobaczcie sami: http://kwotawolna.pl/
Jednocześnie najbogatsi uciekają ze swoją kasą do rajów podatkowych.
Najpierw byli złodzieje z pewnej obywatelskiej partii, teraz są ludzie od dobrej zmiany. Obawiam się, że tak jedni jak i drudzy wciągają nas w bagno. Jest dla nas jakaś nadzieja?

A co ty o tym myślisz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.